Oma nahk mängus
Nassim Nicholas TalebHind: 38,99 €
Lisa ostukorvi38,99 €

 

MÕÕTMED

  174x152

ISBN

  9789949624669

LEHEKÜLGI

  392

FORMAAT

  Kõvakaaneline

ILMUMISAASTA

  2019 

KIRJASTUS

  ÄripäevNew York Times’i bestseller nr 1

„Ära kuula ega usu mitte kunagi inimest, kes ei riski enda nahaga – ilma riske võtmata üritavad kasu teenida vaid lollid ja petised, kes loodavad, et vead ei jõua kunagi nendeni tagasi.“

Nassim Nicholas Taleb esitab oma ääretult provokatiivses, kuid samas praktilises raamatus „Oma nahk mängus“ väljakutse paljudele meie igapäevastele ja tavaks saanud uskumustele. Puudutagu need siis riske, kasumiteenimist, poliitikat, religiooni, majandust või indiviidi rolli ühiskonnas.

Fännide poolehoiu võitnud teos mõtestab ümber tavapärase maailmakäsitluse ning lükkab ümber müüdid edukast karjäärist. Taleb püüab raamatus kaasa aidata õiglase ühiskonna defineerimisele ning annab näpunäiteid libafaktide äratundmiseks ja teiste mõjutamiseks.

Taleb on seisukohal, et oma riskide teadvustamine ning nende eest vastutuse võtmine on omane kangelastele, pühakutele ning edukatele inimestele kõigis eluvaldkondades.

Mõned olulisemad põhimõtted Nassim Nicholas Talebilt:

1)     Sotsiaalse õigluse saavutamiseks keskendu riskidele – ei ole võimalik teenida kasumit vaid ise ning jätta riskid teistele, mida püüavad tänapäeval teha suurkorporatsioonid. Ei ole võimalik saada rikkaks ilma riski võtmata ning nende realiseerumise eest vastutamata. „Oma nahk mängus“ toob riskide ja kasumivahelise seose välja paremini kui tuhanded seadused või regulatsioonid.

2)     Ei ole olemas üheselt mõistetavaid reegleid – sa võid kuuluda ükskõik millisesse gruppi, kuid see grupp on inimkonnast alati väiksem. Seetõttu tuleb oma põhimõtete kujundamisel vaadata laiemat pilti.

3)     Maailma muudavad vähemused, mitte enamus – läbi üksmeele ei ole võimalik maailma muuta. Rohkem kasu on kangekaelsest eristumisest ning selle viimisest laiade massideni.

4)     Keerukad lahendused viivad hukatusse – edu ei too mitte komplekssed, kellegi käest ostetud lahendused, vaid sageli peitub jõud lihtsuses

5)     Pühendumine on usust tähtsam. Selle, kui tugevalt sa millessegi usud, määrab ära see, kui suurt riski sa oled valmis oma uskumuse täitumise nimel võtma.